Deklarace o environmentálním vlivu výrobku (EPD)

Železiarne Podbrezová (ZP) v těchto dnech zveřejnili svoji první Deklaraci o environmentálním vlivu výrobku (EPD).

Zveřejněný dokument podrobně popisuje environmentální dopady a důsledky procesu výroby bezešvých trubek válcovaných za tepla. Bezešvé trubky se používají při výrobě energií, transportu hořlavých kapalin tak i pro potřeby mechanického opracování a stavbu konstrukcí.

EPD dokumentace je nástroj, kterým se hodnotí proces výroby, v tomto případě našich trubek na životní prostředí a jeho klimatické vlivy, z pohledu životního cyklu produktu – LCA (Live Cycle Assessment). Dokumentace byla připravená v souladu s normami ISO 14025 a EN 15804:2012+A2:2019, a po zpracování byla její správnost ověřena nezávislou stranou.

Zpracování EPD dokumentace je pro skupinu Železiarne Podbrezová Group důležitý milník, kterým transparentně a standardizovaným přístupem prezentujeme environmentální parametry našeho produktu. Zároveň je to důkaz toho, že environmentální dopady a minimalizování vlivu naší výroby na životní prostředí jsou pro naší akciovou společnost důležité a jsou závazkem do budoucnosti.V souladu s naší vizí transparentnosti a udržitelnosti výroby zveřejníme v nejbližší době další dvě EPD dokumentace, týkající se výroby plynule odlévaných ocelových bloků a bezešvých trubek tažených za studena.

EPD dokumentace zpracovaná pro válcované trubky za tepla je už našim zákazníkům k dispozici. V případě Vašeho zájmu o samotný dokument EPD nás neváhejte kontaktovat.

Mini-fotogalerie
Navštivte naši FOTOGALERII pro více fotografií.

Prohlášení o zpracování osobních údajů | Zásady COOKIE
Copyright © ŽP Trade Bohemia, a.s. 2013, all rights reserved | Webdesign & hosting by ŽP Informatika s.r.o.